תקצירי קורסים

תשע"ט

שעשועי מדע – סיימון ג'יימסון
יום א', 16:00-17:30. כיתות ג' ד'

העולם פועל כל העת. דברים נעים, מתפתחים, משתנים, נבנים, מתפרקים… אבל איך כל זה קורה? מהם הכוחות המופלאים הגורמים לכל זה ומאפשרים לנו לחיות בעולם מעניין שכזה? איך מגלים את הכוחות שמאחורי כל ה"קסמים" האלה? איך מאפשרים לסקרנות הטבעית של הילדים להמשיך ולהתפתח ומשתמשים בה כדי ליצור למידה משמעותית ומקדמת?

התוכנית נותנת לגיטימציה להיות סקרנים, לחפש תשובות, לשאול, לשער, וגם, לפעמים, לדעת שלא על הכל ניתן לקבל תשובות.

המטרות של הקורס הן לעודד חשיבה מדעית באופן חוויתי, לתת ידע מדעי וגירוי קוגניטיבי גם באופן מעשי בידיים בבניה ועשייה עצמית של התלמיד.

 

ביוטכנולוגיה – סיימון ג'יימסון
יום א', 17:30-19:00. כיתות ד' ה' ו'

מצעדיו הראשונים על כדור הארץ, האדם לומד ומגלה תובנות חדשות על נפלאות הטבע. במאות השנים האחרונות הייתה קפיצת מדרגה ניכרת בכל הקשור להמצאות, גילויים חדשים והבנת התהליכים ומנגנונים המתרחשים על פני כדור הארץ (מגדולים ועד קטנים).

בקורס נראה איך הבנת הביולוגיה בעולמנו, בשילוב עם הטכנולוגיה העדכנית, פותחת את עינינו לאמיתות מדהימות. נכיר את מבנה התא, נערוך ניסויים ואת חלקם נאכל… נערוך דנטורציה בביצה ואז נלמד מה זה דנטורציה… נמצה DNA מתותים ונראה תא אמיתי! נפרק חלב! ונכין גבינה. נלמד את מנגנון הפעולה של הארס ונלמד על בעלי חיים ארסיים. נחבר בין התיאוריה למעשה ונלמד על רפואת העתיד. 

נבין שלמרות שהעולם סביבנו מאוד מורכב, גילויים חשובים רבים נעשו על ידי שימוש בעקרונות מאוד פשוטים, עבודה קשה והישענות על גילויים של מדענים שקדמו להם.

הניסויים המדעיים, הפעילויות והמשחקים נועדו להראות לילדים שהתוכן הנלמד הוא מידע יישומי שניתן להשתמש בו בחיי היום יום.

 

עיצוב מוצר – יורם גרניט
יום א', 16:00-17:30. כיתות ג' ד'
יום א', 17:30-19:00. כיתות ה' ומעלה

הקורס לעיצוב המוצר פותח דלת לעולם עשיר ומגוון של עיצוב מוצרים. התלמידים בתכנית יתנסו בתהליכי חשיבה, יצירה פיתוח ועיצוב של מוצרים, משלב רעיון ראשוני ועד בנייה של מוצר מוגמר והפיכתו למציאות.

הקורס למתחילים יכלול עבודה מעשית והיכרות עם כלים ידניים וחשמליים בסדנה וגם עבודה בסביבת מחשב – תוכנות מחשב לתכנון בתלת ממד, בניית אתרי אינטרנט בפלטפורמת WIX, תוכנות לעיבוד תמונה ווידאו.

בקורס נעבור תהליך מתמשך לרכישת מיומנויות וכלים (חשיבתיים ומעשיים) כדי להיות מסוגלים לעצב מוצרים באופן שיטתי.

 

חכ"מ – חדר כושר מוחי – חנוך אופיר
יום ד', 16:30-17:30. כיתות ג' ד'
יום ד', 17:30-18:30. כיתות ד' ה' ו'חכמ

אימון המוח חשוב לא פחות מפעילות גופנית ותזונה מאוזנת. לאימון כושר מוחי השפעה ישירה על הגדלת מספר הקשרים בין נוירונים שבמוח ובכך לגרום לחשיבה מהירה יותר, לריכוז וזיכרון משופרים, לשיפור משמעותי ביכולת לפתור בעיות סבוכות ולהעלאת היכולות התפישתיות והביטחון העצמי. הדברים תקפים בכול גיל (אפקטיבי מאוד בגיל הצעיר).

סדנאות חכ"מ (חדר כושר מוחי) מיישמות את מחקרים העדכניים בתחום הרחבת העוצמה המוחית. התרגול בסדנאות מבוסס על מסד תוכנות ייעודיות לפיתוח  חשיבה שפותחו באוניברסיטאות מכוני מחקר וחברות המתמחות בתחום זה. הנושאים המרכזיים בסדנה: חשיבה מתמטית , חשיבה פסיכומטרית , חשיבה המצאתית יצירתית , חשיבה אלגוריתמית, מוטוריקה, מיקוד וריכוז .

 

מייקינג (Makers) – נדב אלשייך
יום ד', 16:00-17:30. כיתות ג' ד'
יום ד', 17:30-19:00. כיתות ה' ו'

מייקינג היא מגמה מתפתחת בעולם שעוסקת ביכולת של כל אחד לתקן, לפתח ולשכלל דברים. במייקינג לא מפחדים להלחים, לנסות, להכשל ולהצליח.
אנחנו משתמשים בעיקר בשני כלים מתקדמים: הדפסה בתלת מימד וארדואינו.

תכנית מתחילים
בתכנית מייקינג נתמקד בשני תחומים: ארדואינו והדפסה בתלת מימד. הארדואינו הוא לוח פיתוח שמעניק פלטפורמה למפתחים.
בשלבים הראשונים, נלמד לעבוד עם הלוח, לתכנת אותו ולהכיר את הישומים הבסיסיים שאפשר להפיק ממנו. בהמשך התלמידים ימשיכו לפרויקטים שונים ומגוונים על פי ההתקדמות שלהם. בתחום ההדפסה בתלת מימד נלמד להכיר את יתרונות ההדפסה ואת מגבלותיה ונלמד ונלמד למדל ולהפוך חלום ודמיון למציאות תלת מימדית.

תכנית מתקדמים 
בתכנית המתקדמים נלמד להשתמש בישומי ארדואינו מתקדמים כמו חיבור לרשתות wifi ושימושים רובוטיים שונים. בתחום התלת מימד – נלמד להשתמש בתכנת ה cura ולנצל תכונות מתקדמות, נלמד להשתמש בחומר הדפסה flex ולנצל אותו לישומים מתקדמים ולהתמקצע כמה שניתן בתחום ההדפסה בתלת מימד. 

 

ג'יו ג'יטסו – סירו זלצברג
ימים ב', ה'

16:30-17:15 17:15-18:00 18:00-19:00 19:00-20:00 20:00-21:00
כיתות ג' ד' ה' ו' כיתות א' ב' חטיבה ותיכון נשים ונערות בוגרים

כבר ידוע לכול שפעילות גופנית לא רק תורמת לבריאות הגוף והנפש כי אם מפתחת את המח. ג'יו ג'יטסו ברזילאי, הנקראת גם "השחמט של הגוף" נחשבת כיום ליעילה ולמתפתחת ביותר בעולם.

שיטה שנוצרה בעיקר להגנה עצמית ודוגלת בנטרול היריב בשליטה מלאה מבלי לפגוע בו. השיטה נועדה לבטל את מרכיב הגודל, המשקל והכוח, בזכות שימוש נכון במח ובפיסיקה של הגוף.

  • פיתוח במהירות ובאופן טבעי את היכולות הפיסיות של הגוף – כוח, זריזות, גמישות, סיבולת, קואורדינציה, שיווי משקל ועוד
  • מפתח את החוסן המנטלי – הביטחון, תחושת המסוגלות והדימוי העצמי.
  • מפתח מיומנויות חברתיות ואישיות – עבודת צוות, הקשבה, כבוד, התמודדות, התמדה, הוכרת תודה ועוד
  • מפתח את יכולת החשיבה – פתרון בעיות, ניתוח מצבים, בנייה של טקטיקה.
  • חוויה – הנאה צרופה, אדרנלין, יוצאים סחוטים ומרוצים.

זו מתנה נפלאה לילדכם והבונוס הוא שיש לנו מסגרת גם עבורכם ההורים.

אימון לנשים ונערות בדגש על הגנה עצמית, הכושר הכי טוב שאפשר לבקש ואפשר לנצל זאת לזמן איכות עם הבת המתבגרת.

לכם האבות, יש לנו קבוצה שבבוקר לובשים חליפה ובערב חליפת אימון והחוויה בלתי רגילה. קצת קשה אבל אח"כ מתמכרים.

יש לנו קבוצות קטנות, מאמן ברזילאי הבכיר בארץ בשיטה ומזרון שפרוס עבורכם.