לביא שאול, שכבה ג' (תשע"ח)

לביא שאול, תלמיד כתה ג' (תשע"ח) שהשתתף בקורס "נפגשים פו" - כתב ספר מצחיק ומקורי בהשראת הספר "פו הדב". הספר הגיע ותפס את עין העורכת שפרסמה חלקים ממנו בעיתון גלילאו צעיר.

החלום שלי – לביא שאול

החלום שלי התחיל כשהייתי בן  שש, כאשר קראתי את הספר "משימה עולמית 14 – רוסיה" מאת גלילה רון פדר עמית והתאהבתי בקריאה.

מיד התחלתי לאהוב את הסדרה משימה עולמית, וגם את גליליה רון פדר עמית, שהייתה בשבילי ממש גיבורה. קראתי עליה, ועל ההיסטוריה שלה ולאט – לאט המשכתי לקרוא עוד ספרים של הסופרת גלילה רון פדר עמית.

בגיל שבע סיפרתי להורים שלי שאני רוצה להיפגש עם גלילה רון פדר. אמא שלי חיפשה את המייל שלה, עד שמצאה אותו ונוצר קשר. אני כתבתי לגלילה מכתב בו ספרתי על אהבתי לספרים שלה, ועד כמה אני רוצה להיפגש איתה ועוד כל מיני שאלות שעניינו אותי כמו איך היא מוצאת רעיונות לספרים, ואיך היא ממציאה את הסיפורים שלה. אחרי כמה שבועות היא ענתה לי במייל, וממש התרגשתי. קבענו להיפגש בשבוע הספר העברי.

מפה לשם מצאתי את עצמי בשבוע הספר בכיכר רבין, מצטלם איתה, מדבר איתה ומבקש ממנה חתימות על הספרים הרבים שלה הנמצאים בביתי. במפגש רציתי מאוד לרכוש את הספר החדש שלה אבל הוא לא יצא עדין, כשסיפרתי לה על כך היא הבטיחה לשלוח לי אותו הביתה ברגע שיצא, עם הקדשה אישית.

עברו כמה חודשים והמעטפה עם הספר הגיעה. גלילה הבטיחה וקיימה. בדרך חזרה הביתה סיפרתי לאמא שלי שהחלום שלי הוא לכתוב ספר שכולם יוכלו לקרוא, שאני אמנם בן 7 וצעיר אבל גם גלילה כתבה את הספר הראשון שלה כשהייתה ילדה אז זה אפשרי. בבית שלנו אומרים ביום ההולדת חלומות בקול רם, כדי שעוד אנשים ישמעו את החלום ויעזרו להגשים אותם.

בסוף כיתה ב' נודע לי שהתקבלתי לתוכנית המחוננים ושמחתי מאוד. במחצית השנייה של כיתה ג' מסגרת הקורס "נפגשים עם פו" ניתנה לי הזדמנות להגשים את החלום– התחלתי לכתוב ספר. במשך כמה חודשים כתבתי את הספר שלי וקראתי לו "חמוקוץ". הספר מדבר על חבורת ילדים עם שמות מוזרים ועל ההרפתקאות שלהם. בכל פרק מסופר על הרפתקה אחרת של החבורה. למשל, בפרק השני הם בונים מחנה. בסוף הקורס קבלתי את הספר מודפס – הוגשם לי החלום.

אמא שלי פרסמה בפייסבוק את העובדה שכתבתי ספר, ובמקרה אחת הקוראות הייתה אחת העורכות של המגזין "גלילאו הצעיר" ובקשה שאשלח במידה וארצה את הסיפור שיפרסמו אותו במגזין. שלחנו את הסיפור, כי ככה יוכלו עוד ילדים להנות מהסיפור שכתבתי. "גלילאו הצעיר" הוא מגזין מדע לילדים שמלמד המון! במגזין מפרסמים גם סיפורים שנכתבו על ידי ילדים. בגיליון 176 בעמודים 52 – 54 מופיע החלק הראשון של הסיפור שלי. שמחתי מאוד כשראיתי את הגיליון שבו אני מופיע, ויום לאחר מכן הראיתי את הגיליון לכיתה שלי. ככה עוד ילדים יכולים להנות מהסיפור שלי.

אני רוצה להגיד תודה לכל אלה שעזרו לי להגשים את החלום שלי. ולכל הילדים שחולמים תמשיכו לחלום תספרו לאחרים על החלומות שלכם מישהו בטח יוכל לעזור לכם להגשים אותם.

לביא שאול