הקורסים - כיתות ג'

תשפ"ב

 

"ממעמקי הכדור" ענת אש-מור
מסע מרתק המתחיל בליבת כדור הארץ, וממשיך דרך כל שכבותיו עד לאטמוספירה.   יחד, נבין מדוע כדור הארץ עגול ומה גורם לו להיות משוכב כפי שהוא. נבקר בקרום בו אנו חיים, נכיר ונתנסה יחד בתהליכים הגיאולוגיים המעצבים אותו דרך ניסוי, תהייה ותצפית.  נמשיך במסענו ונקשור את כדוה"א אל השמש והאקלים שסביבנו ונבין כיצד כל הגורמים הללו משפיעים על כלל התהליכים הגיאולוגיים, שרשראות ההרים והעמקים שסביבנו. לסיום, נצרף את כל חלקי הפאזל וכמו האסטרונאוטים נביט מרחוק על התמונה הכללית שנקראת הכדור הכחול.

 

"מבוכים, דרקונים ועוד מבוכים" איתמר בובליל
אוהבים פנטזיה? דרקונים? קסם? קרבות אדירים? ומפלצות מאיימות? מה אם במקום להקשיב באופן פאסיבי לסיפור של מישהו אחר, הייתם יכולים להשפיע עליו בעצמכם ולקבוע את הגורל שלכם ושל הממלכה כולה?
בקורס זה נשחק במשחק הפנטזיה המפורסם מבוכים ודרקונים. כל אחד ואחת מהשחקנים יבחרו דמות אותה הם רוצים לשחק לפי סגנון המשחק הייחודי שהיא מציעה. לכל דמות היתרונות והחסרונות שלה ועל חברי הקבוצה יהיה לעבוד ביחד כדי להעצים את החוזקות ולפצות על החולשות אלו של אלו. בין אם זה קוסם, לוחמת, סיירת או כוהן, כל שחקן ושחקנית יוכלו למצוא את הדמות שמתאימה להם. ביחד תלחמו במפלצות, תפתרו חידות, תמצאו אוצרות וציוד, תתחזקו מעליית רמות ותחליטו החלטות שישפיעו על המשך הסיפור. המסע שלכם כגיבורים הוא משותף וכדי לצלוח אותו תצטרכו ללמוד לעבוד ביחד, לפרגן אחד לשנייה, לגשר על פערים וללמוד לכבד גם את תורם של אחרים. המשחק מאפשר לנו למעשה לאמץ, ולו רק לזמן קצר, אופי וזהות השונים משלנו ובכך נותן לנו פרספקטיבות חדשות לגבי עצמנו בתוך העולם והחברה. כל זאת ועוד כמה הפתעות, בקורס מבוכים ודרקונים.

 

"על טעם וריח" מאור גואטה
"על טעם וריח"- קורס חוויתי, מחכים, חושף ופותח חושים וריחות חדשים.
בקורס זה נלמד על טכניקות בישול המוכרות לאדם משחר ההיסטוריה ונשלבם עם ה-"פיוז'ן" העדכני של ימינו.
ננתח ונתבונן במזון מזווית קצת שונה מתוך למידה מעמיקה ומאוד מהנה.
נחווה את המזון, דרך בישול ואפייה ונעסוק בנישנוש וגיוון התודעה; נסגל הרגלים טובים ונחבב תזונה נכונה.
הקורס מעודד עבודה בזוגות ובצוותים, ניהול זמנים נכון, אחריות, יצירתיות, מגדיל את התפריט היומיומי, פותח וחושף בפני התלמידים עולמות חדשים.

 

"קידקוד" כפיר דרעי
במהלך התוכנית ילמדו התלמידים בצורה חוויתית את יסודות מדעי המחשב. בין היתר ילמדו על ארועים,
סדרתיות, מקביליות, מכונת מצבים של דמות, ריבוי עולמות ויכירו מגוון אפשרויות תכנות רחב מאוד.
במפגשים ייצאו להרפתקאות תכנותית עם דמויות מוכרות ואהובות ויעצבו עולמות תלת מימדיים. סביבת הפיתוח המרכזית היא הגרסה הכי עדכנית של תוכנת קודו מבית מייקרוסופט.

 

"כשחיידק עף לחלל" אלעד בר דוד
נצא למסע מופלא בעולם המדע – נתבונן ביצורים מיקרוסקופיים ונכיר ענקים, נצפה בתגובות ביו חומרים שונים ונטעם מהכימיה של המטבח, נבצע ניסויים בפיזיקה ונפליג בדמיון לעולמות רחוקים בחלל. בקורס נתחקה אחר שיטות המחקר של המדענים, נתנסה בעבודה עם כלי מעבדה ,וניווכח שהמדע מופיע בכל פינה בחיי היומיום שלנו.